Jak wygląda wizyta

Pierwsza wizyta to:

01

Urazy, choroby itp. Bardzo dokładny wywiad – opierający się nie tylko na aktualnym problemie ale też na tym co się wydarzyło w przeszłości.

02

Analiza dotychczasowego leczenia oraz przedłożonych przez pacjenta wyników badań.

03

Wnikliwe badanie obejmujące: podstawowe badanie neurologiczne ( badanie odruchów, czucia, siły mięśniowej), badanie ortopedyczne ( zakresy ruchu, testy prowokacyjne) oraz badanie osteopatyczne ( badanie napięcia tkanek i ich ruchomości). 

04

Omówienie problemu i sposobu leczenia

05

Terapia obejmująca pracę na wszystkich układach ( nerwowym, mięśniowym,
powięziowym, kostnym, stawowym, naczyniowym, limfatycznym)

06

Zalecenia do domu

Ważne informacje dotyczące wizyty

Na pierwszą wizytę proszę o zabranie wszystkich dotychczasowych wyników badań oraz ich opisów. W szczególności proszę o zabranie płyt CD ( ze zdjęciami RTG, rezonansem, tomografem), klisz ze zdjęciami jak również badania krwi i inne. Proszę o zabranie badań nawet tych niezwiązanych z aktualnym problemem.

W przypadku niemożliwości pojawienia się na wizycie proszę o kontakt z rejestracją na 24 godziny przed wyznaczonym terminem. W przypadku nieodwołania i niepojawienia się na wizycie nie będzie możliwości umówienia się na wizyty w przyszłości.

Bardzo proszę o przybycie na wizytę około 5-10 min przed wyznaczoną godziną.

Podczas pierwszej wizyty bardzo proszę o ubranie niekrępującego stroju/ bielizny lub proszę zabrać strój do przebrania (krótkie spodenki, koszulka z krótkim rękawem).

Najczęściej pojawiające się pytania:

Tak. Natomiast, jeśli z mojego badania wyniknie, że któreś z badań jest konieczne do bezpiecznego przeprowadzenia terapii to zostaną Państwo o tym poinformowani. Takie sytuacje zdarzają się rzadko, jednak mając na uwadze pełne bezpieczeństwo – kilkakrotnie zdarzyło się, że terapia nie mogła zostać wykonana ze względu na negatywny przebieg badania.

Terapia jest w pełni bezpieczna. Każdy pacjent jest dokładnie badany przed
wykonywaniem wszystkich czynności manualnych.

Większość technik nie jest bolesnych. Jedyne odczucia pacjenta to ucisk oraz rozciąganie. Niektóre techniki są bardziej tkliwe jednak zawsze informuje o tym pacjenta, że w danej chwili może delikatnie zaboleć.

Zazwyczaj przewiduje nie więcej jak 3 wizyty. Natomiast są przypadki, w których terapia się wydłuża, ze względu na naturalny proces regeneracji tkanek.

Dużą grupę moich pacjentów stanowią osoby starsze. Przyjmuje pacjentów bez ograniczeń wiekowych. Proszę, aby osoby, które mają problemy w poruszaniu się lub w kontakcie przyszły z członkiem rodziny, który będzie obecny podczas badania i terapii.

Aktualnie nie. Natomiast w szczególnych przypadkach jestem w stanie dojechać do pacjenta.

Wizyty odbywają się w odstępach 1 lub 2 tygodniowych. Są przypadki kiedy odstęp jest dłuższy (w celu obserwacji problemu w dłuższym okresie czasu).

Michał Rżany foto
Screenshot 2022-03-31 at 19.36.16
Screenshot 2022-03-31 at 19.35.49
Śląskie Centrum Osteopatii i Fizjoterapii
Screenshot 2022-03-31 at 19.35.56

Tak. Znam w stopniu komunikatywnym medyczny język angielski.

Nie. Ilość wizyt jest ustalana indywidualnie. Celem terapii jest jak najszybsze usunięcieproblemu, dlatego nie stosuje pakietów wizyt.

Tak. Takie przypadki są rozpatrywane indywidualne, zazwyczaj proponuje zakup nie więcej jak 2 -3 wizyt.

Zdecydowanie tak. Pracuję wtedy inaczej – poprzez działanie na układzie naczyniowym i współczulnym poprawiającym krążenie płynów (krwi i limfy) tak aby, zmniejszyć stan zapalny. Często zdarza się, że stan zapalny znacząco się zmniejsza po wizycie.

Tak.Natomiast jeśli jest to bardzo rzadka wada bardzo proszę o przesłanie
dokumentacji wcześniej abym na wizycie miał już pewien obraz problemu. Zdarzają się pacjenci, którzy mają kilkadziesiąt wyników badań. Ich analiza wymaga długiego czasu wiec proszę wtedy o informację w trakcie ejestracji.

Niektórzy pacjenci po terapii odczuwają jedno, dwudniowy dyskomfort lub nasilenie objawów. Jest to spowodowane naturalnym procesem regeneracji tkanek. Jeśli stan ten przedłuża się to proszę o szybką konsultacje telefoniczną.

8+

Lat doświadczenia

15000+

Wyleczonych pacjentów

100%

Zadowolenia z terapii

Wyślij do nas wiadomość